Strona Główna · Linki · Galeria · Odcinki 201 - 300 · Odcinki 301 - 400 Styczeń 20 2019 06:03:05
Nawigacja
Menu Główne:
Strona Główna
Forum
Linki
Kontakt
Reklama
Regulamin

Rodzina zastępcza:
O serialu
Bohaterowie
Aktorzy grający w serialu
Cytaty
Emisja
Lista odcinków
W następnym odcinku
Galeria
Tapety
Avatary

Oglądaj Serial Online:
Odcinki 1 - 100
Odcinki 101 - 200
Odcinki 201 - 300
Odcinki 301 - 400
Na Forum
Najnowsze Tematy
GoogleEarth
Imię Pana Posterunko...
Życzenia Bożonarodze...
Maryla Rodowicz
Gabriela Kownacka
Najciekawsze Tematy
GoogleEarth [652]
Wpadki w serialu... [174]
Ulubiony bohater [103]
Muzyka z serialu [89]
Przeczytaj zanim ... [78]
Ankieta
Który odcinek świąteczny podobał Ci się najbardziej ?

Świąteczna awaria

Uwolnić Mikołaja

Kolęda z komórki

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Polecamy:
Dimano TV
Komputeromaniak
Lista odcinków
Odcinek 1 - Kłopotliwy gość.

Pewnego dnia Anka wysyła Filipa do sklepu po olej. Chłopiec wraca po niedługim czasie, przyprowadzając ze sobą kolegę. Okazuje się, że chłopiec ma na imię Romek i pomógł Filipowi w sklepie, kiedy dwóch chłopaków z piątej klasy chciało od niego wyłudzić pieniądze. W międzyczasie inżynier Jacek staje przed zadaniem naprawienia kranu. Omal nie ucina sobie palca. Na szczęście Romek zna się na tym bardzo dobrze. Kran wkrótce zostaje naprawiony. Chłopiec zostaje na obiedzie. Przy stole opowiada o swojej sytuacji. Uciekł z domu dziecka, ponieważ nieco narozrabiał. Teraz boi się tam wrócić. Romek zostaje u Kwiatowskich na noc, a następnego dnia Jacek dzwoni do domu dziecka z informacją o Romku. Okazuje się, że porażką Romka była wyrwana kartka z dziennika. Romek wraca do domu dziecka, a wieczorem Filip i Majka przychodzą do Jacka z prośbą o to, aby Romek dołączył do ich rodziny. Chce tego również Anka. Jacek się zgadza.

Odcinek 2 - Cudowne rozmnożenie.

Rodzina Kwiatkowskich zdecydowała się przyjąć Romka do swojej rodziny. W związku z tym Jacek jedzie po niego do domu dziecka. Niespodziewanie w domu Kwiatkowskich zjawiają się również dwie dziewczynki: Zosia i Eliza, które nie mogą żyć bez Romka. Dzieci pod opieką Anki są nie do wytrzymania. Nagle Anka słabnie. Zmiana w zachowaniu dzieci jest natychmiastowa: bliźniaczki, które wcześniej darły się wniebogłosy, są gotowe pozmywać naczynia, aby ciocia Ania mogła odpocząć. Później okazuje się, że Anka udawała, aby uspokoić dzieci. Tymczasem Majka ma problemy miłosne: nie rozumie mężczyzn. Państwo Kwiatkowscy zastanawiają się, jak powiedzieć dziewczynkom, że będą musiały wrócić do domu dziecka. Zwłaszcza, że bliźniaczki polubiły już Jacka i Ankę. Niespodziewanie decydują się adoptować również dziewczynki, a co za tym idzie, mieć na wychowaniu piątkę dzieci.

Odcinek 3 - Rom w dom.

Majka dostaje zaproszenia na dyskotekę od dwóch chłopaków: Darka i Łukasza. Nie wie, którego z nich ma wybrać. Jacek przeglądając dokumenty Romka, odkrywa, że ma on cygańskie pochodzenie. Majka postanawia to wykorzystać i zmusza Romka, aby jej powróżył w sprawie dyskoteki. Tymczasem cioci Uli zginęła pozłacana bransoletka. Jacek i Anka postanawiają sprawdzić prawdomówność Romka, zostawiając na wierzchu pieniądze i paczkę papierosów. Rzeczy znikają z miejsc, gdzie były zostawione w celu sprawdzenia Romka. Jacek planuje odbyć z chłopcem rozmowę na temat wychowawczy, gdy okazuje się, że papierosy schowała Majka, bransoletka cioci Uli znajduje się w ministerstwie, a bliźniaczki wyjmują pieniądze z pyska psa Śliniaka. Majka dziękuje Romkowi za wróżby które się sprawdziły. Eliza ujawnia swoje umiejętności przewidywania przyszłości.


Odcinek 4 - Trzęsawica somalijska.

Kwiatkowscy postanawiają wytapetować pokój dla Zosi i Elizy. Niestety, mimo wytężonej pracy i wielu prób, tapeta ciągle odpada. Tymczasem dzieci bawią się w dom. Wspaniałą zabawę psuje nadejście cioci Uli, która wymyśla dla dzieci bardziej pożyteczne zajęcie, jak ćwiczenie ortografii. Dzieci mają napisać wszystkie wyrazy na 'ż'. Dziewczynki mają na to sposób. Eliza udaje, że jest chora na trzęsawicę somalijską, a potem uczy tego Filipa. Przerażona Ulka zamyka dzieci w pokoju na klucz. Tymczasem Kwiatkowskich odwiedza wizytatorka z domu dziecka, która ma sprawdzić warunki mieszkalne, w tym także niedokończony pokój dla Zosi i Elizy. Jacek i Anka są zdenerwowani, nie chcą jej wpuścić do tego pokoju. Okazuje się jednak, że tapeta trzyma się świetnie, gdyż nakleił ją Romek. Bliźniaczki zamiast wyrazów na 'ż', napisały w końcu wyrazy, ale tylko te zaczynające się na 'rz'.

Odcinek 5 - Krótki weekend.

Jacek, przglądając pocztę, znajduje informację, że wygrał weekendową wycieczkę do atrakcyjnej górskiej miejscowości wraz z osobą towarzyszącą. Sytuacja jest tym bardziej dziwna, że w żadnym konkursie nie brał udziału. Anka prosi Ulę, aby zajęła się dziećmi w czasie ich wyjazdu. Kwiatkowscy po paru godzinach wracają z deszczu, cali przemoczeni i źli. Okazuje się, że ktoś zrobił im głupi kawał i że nie było żadnej wycieczki. Jacek zauważa na kopercie, w której dostał list, imię i nazwisko Darka, chłopaka Majki, która właśnie wróciła z biblioteki.

Odcinek 6 - Zazdrość i pisanina.

Pewnego dnia spokojną sielankę w domu Kwiatkowskich przerywa żołnierz, który wpada jak burza do ich domu. Mówi, że szuka niejakiego kwiatka, przez którego stracił narzeczoną. Podejrzenia padają na Jacka. Niespodziewanie okazuje się, że kwiatkiem nie jest Jacek, tylko Anka. Natomiast narzeczona, modelka, zasugerowała się artykułem w gazecie Anki i porzuciła żołnierza.

Odcinek 7 - Spełniona przepowiednia.

Eliza ma wizję przyszłości. Czuje, że coś złego przytrafi się wujkowi. Próbuje go nakłonić, aby tego dnia został w domu, lecz Jacek nie dowierza dziewczynce. W międzyczasie Jacek ma imieniny. Cała rodzina szykuje mu z tej okazji wielką, wystawną kolację.

Odcinek 8 - Dom aukcyjny.

Anka wpada w szał twórczy. Nic innego nie robi, tylko maluje obrazy. Jednak nikt z rodziny nie rozumie jej twórczości. Filip wpada na pomysł otworzenia domu aukcyjnego. W nocy ktoś włamuje się do mieszkania i kradnie obrazy. Powoduje to przejściowe, aczkolwiek spore zainteresowanie twórczością pani Kwiatkowskiej. Przez to Anka jeszcze mniej czasu poświęca rodzinie. W nocy śni jej się koszmar: Ula chce kupić od niej obraz. Byłoby to przyjemne, gdyby nie to, że w tym śnie Urszula ma męża. Jest nim... Jacek

Odcinek 9 - Testy małżeńskie.

Anka otrzymuje zaproszenie na spotkanie od byłego kolegi ze szkolnych lat - Stasia Dutkiewicza. Jej mąż jest wściekły: po pierwsze, jest zadrosny, po drugie, zostaje w sobotę sam z gromadką dzieci. Tymczasem dziewczynki poddają Filipa torturom i prześladowaniom, chcąc sprawdzić, czy nadaje się na męża.

Odcinek 10 - Błyskawiczne korepetycje.

Romek ma duży kłopot. Dostał pałkę z geometrii i boi się o tym powiedzieć rodzicom. Musi jak najszybciej tę ocenę poprawić, a geometria mu do głowy nie wchodzi. Tymczasem państwo Kwiatkowscy wybierają się na premierę do teatru. Jacek jest zdenerwowany, ponieważ nie znosi białych koszul z kołnierzykami, a w miejsce, gdzie się wybierają, właśnie tak wypada się ubrać. Eliza chwali się swoimi nowymi zdolnościami. Filip wpada na genialny pomysł: Eliza zahipnotyzuje Romka, a Majka wpoi mu do głowy wzory geometryczne.

Odcinek 11 - Sztuka kłamstwa.

Majka dostaje zaproszenie od Darka na działkę jego rodziców. Będą tam też inni znajomi z klasy. Rodzice niepokoją się o córkę. Wysyłają za nią szpiega - Romka, który nie potrafi kłamać. Filip, w trosce o brata, próbuje nauczyć Romka sztuki mówienia nieprawdy. Nauka idzie dość opornie, ale po jakimś czasie widać efekty.

Odcinek 12 - Ojciec marnotrawny.

Biologiczny ojciec Romka wychodzi z więzienia. Jacek zaprasza go na kolację. Mężczyzna okazuje się mistrzem w sztuce uwodzenia. Udaje mu się nawet poderwać nieubłaganą Urszulę. Tymczasem Majka ma kompleksy z powodu krzywych nóg.

Odcinek 13 - Wielka wygrana.

Rodzina Kwiatkowskich wygrywa w losowaniu totolotka. Suma wprawdzie jest niewielka, jednak każdy ma wiele pomysłów, jak ją wydać. Ostateczną decyzję podejmuje Anka. Jacek znajduje na wycieraczce pod drzwiami małego szczeniaczka. Wiedziony nadzieją na zdobycie wysokiej nagrody, postanawia rozwiesić ogłoszenia w mieście. Tymczasem dzieci postanawiają założyć Związek Zawodowy, który ma wzmocnić ich pozycję w rodzinie.

Odcinek 14 - Testy parapsychologiczne.

Rodzina Kwiatkowskich delektuje się weekendową sielanką. Przerywa ją pani psycholog, która pragnie poddać całą rodzinę testom psychologicznym. Wyniki ujawniają ciemne strony rodziny. Dodatkowo sytuację komplikuje nauczycielka Filipa, która jest przestraszona przepowiednią Elizy. Okazuje się, że Filip namówił ją do zastraszania nauczycielki.

Odcinek 15 - Stan kryzysowy.

Anka jest chora i leży w łóżku. Dzieci zajmują się chorą mamą i jej obowiązkami. Chcą także pomóc jej w sprawach zawodowych - zaczynają odpowiadać na listy czytelników jej gazety. Niecodzienne pomysły dzieciaków spotykają się z akceptacją czytelników.

Odcinek 16 - Polarnik.

Eliza zaprasza do domu na kolację swojego ojca, który jest polarnikiem i planuje odwiedzić Polskę. Tymczasem ciocia Ula odpowiada na internetowe ogłoszenie matrymonialne. Miejscem spotkania jest dom Kwiatkowskich. Jednak Ula wysyła najpierw Ankę, aby ta wybadała kandydata. Zdezorientowany amant ucieka w popłochu. Później ciocia Ula myli ojca Elizy z panem z ogłoszenia.

Odcinek 17 - Depresja.

Anka, mimo usilnych i długotrwałych starań, nie może znaleźć pracy. Nie wierzy we własne siły i popada w depresję. Cała rodzina, a zwłaszcza dzieci, stara się ją pocieszyć na wszelkie możliwe sposoby.

Odcinek 18 - Rzecznik prasowy.

Anka dostaje pracę jako rzecznik prasowy znanego biznesmena. Dla rodziny, a zwłaszcza Jacka, to wielce trudna sytuacja. Teraz domem i obowiązkami muszą się zająć dzieci. Jednak zapach kariery przysłania jej fakt, że pracodawca prowadzi podejrzane interesy.

Odcinek 19 - Feng shui.

W rodzinie Kwiatkowskich panuje wielki bałagan i chaos. Każdy się z kimś kłóci. Pani Kwiatkowska dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie przemeblowanie mieszkania według zasad Feng shui. Okazuje się, że zna się na tym posterunkowy. Jacek po powrocie z pracy doznaje szoku. Meble poprzestawiane, ani jedna rzecz nie znajduje się na swoim miejscu, a w jego sypialni mieszka ciocia Ula, która złamała nogę. Twierdzi, że jego sypialnia to najlepsze miejsce do wyleczenia urazu.

Odcinek 20 - Speed.

Anka podejrzewa, że Majka ukradła jej tusz do rzęs. Przeszukując torebkę dziewczyny, zauważa dziwny biały proszek. Jest przerażona, gdyż wydaje jej się, że córka bierze narkotyki. Wszyscy zaczynają obserwować Majkę.

Odcinek 21 - Zapach kariery.


Pani Kwiatkowska jest w doskonałym nastroju, właśnie sprzedała swój pierwszy obraz i otrzymała zamówienia na następne. Zachwycona oddaje się pracy twórczej i zapomina o domu, dzieciach, i całej rzeczywistości.

Odcinek 22 - Kurs dla biznesmenów.

Jacek wraz ze wspólnikiem zapisał się na kurs dla menadżerów odbywający się w szkole Filipa. Dzieci myślą, że Jacek będzie chodził z nimi do szkoły. Dodatkowo Jacek wraca do domu niesiony przez policjanta. Wszyscy myślą, że jest pijany.

Odcinek 23 - Bardzo miły tatuś

Jacek, zmęczony ciężką pracą, krzyczy na dzieci. Anka zarzuca mu zbytnią surowość. Wraz z Jackiem postanawiają zamienić się rolami. Jacek ma być miły, a Anka bezwzględna. Dzieci są zszokowane.

Odcinek 24 - Miss szkoły.

Majka jest kandydatką na miss szkoły. Prosi Elizę, aby za pomocą czarów pomogła jej pokonać dwie najgroźniejsze rywalki. Tymczasem policjant poszukuje przebiegłego włamywacza. Eliza za pomocą swoich zdolności wskazuje miejsce jego pobytu.

Odcinek 25 - Wielka zmiana.

Anka postanawia zainwestować wszystkie rodzinne oszczędności na giełdzie. Chce, żeby pieniądze się rozmnożyły. Dzieci są przerażone, spodziewają się rychłej plajty. Dodatkowo sytuację pogarsza Jacek, który chce zamienić mieszkanie na dom.

Odcinek 26 - Bardzo biedna staruszka.

Rodzina Kwiatkowskich przeprowadza się do nowego domu. Wszystkie dzieci chcą mieszkać w jednym i tym samym pokoju. Jednocześnie okazuje się, że poprzednia właścicielka domu zniknęła. Posterunkowy, który prowadzi śledztwo, podejrzewa, że Jacek ma z tym coś wspólnego.

Odcinek 27 - Wielkie pranie.

Majka chce wyjechać na kilka dni do Paryża. Przygotowując się do wyjazdu, urządza w łazience wielkie pranie. Jacek wścieka się z powodu zajętej łazienki. Anka wpada na pomysł, żeby urządzić pralnię w piwnicy. Jednocześnie ciocia Ula wraca z delegacji i rozdaje wszystkim podarki. Okazuje się, że pomyliła prezent dla generała z prezentem dla jednej z dziewczynek.

Odcinek 28 - Grypa i bunt.

Jacek budzi się rano z okropnym bólem gardła. Jest chory na grypę. Tymczasem Majka nie chce iść na zajęcia kółka matematycznego. Pod wpływem przeczytanej książki dochodzi do wniosku, że życie jest pozbawione sensu. Buntuje się przeciwko wyścigowi szczurów i konsumpcyjnej pułapce końca wieku. Swoje nowe ideały próbuje przekazać innym członkom rodziny.

Odcinek 29 - Seks i ortografia.

Dzieci zastanawiają się, jak dostały się na ten świat. Filip postanawia spytać o to Jacka. Ten jednak unika odpowiedzi. Tymczasem w pobliżu domu pracuje hałaśliwy spychacz, który przeszkadza wszystkim domownikom. Okazuje się, że to nowi sąsiedzi, Alutka i Jędrula, postanowili zrobić sobie ogródek skalny.

Odcinek 30 - Tajemnice NATO.

Zdenerwowana ciocia Ula wpada do domu Kwiatkowskich. Okazuje się, że popełniła błąd w tłumaczeniu tajnych dokumentów. Konsekwencją może być nawet wybuch wojny. Tymczasem Majka zastanawia się nad kierunkiem przyszłych studiów.

Odcinek 31 - Bal przebierańców.

Jacek dowiaduje się o wystawie psów rasowych. Wiedziony chęcią zdobycia nagrody, postanawia zgłosić na konkurs Śliniaka. Tymczasem Romek czyta właśnie "Wyspę skarbów". Po przeczytaniu książki pragnie zostać nurkiem. W tym celu trenuje przez wiele godzin w łazience. Tymczasem dzieci przygotowują się do balu przebierańców, mającego się wkrótce odbyć w ich szkole.


Odcinek 32 - Prawdziwy mężczyzna.

Anka wraca zdenerwowana z wywiadówki Filipa. Chce, żeby Jacek z nim porozmawiał na temat jego złego zachowania w szkole. Jednocześnie oboje martwią się o Romka, który ich zdaniem jest zbyt ułożony i grzeczny. Zastanawiają się, czy nie posłać go na kurs judo. Filip, który podsłuchuje rozmowę, dochodzi do wniosku, że rodzice chcą Romka gdzieś oddać, bo jest za grzeczny. Wraz z dziewczynkami postanawia temu zaradzić.

Odcinek 33 - Wielkanocne fajerwerki.
Dziewczynki przez przypadek odpalają w pralni przyszykowane na Wielkanoc petardy. Pomieszczenie jest całe zdemolowane i nie nadaje się do użytku. Rodzeństwo postanawia ukryć ten fakt przed rodzicami. Sami postanawiają odnowić i odmalować piwnicę.

Odcinek 34 - Miłość i telewizja.
Urszula idzie na kolację z kolegą z pracy. Jednocześnie prosi Ankę, aby obejrzała za nią odcinek telenoweli i opowiedziała jej, co się wydarzyło. Cała rodzina denerwuje się, że Anka ciągle ogląda seriale. Wszyscy proszą Elizę, aby popsuła telewizor.

Odcinek 35 - Duch w piwnicy.
Darek, chłopak Majki, pokłócił się z rodzicami i uciekł z domu. Majka ugościła go w swoim garażu. Tymczasem Zosia słyszy dochodzące stamtąd dziwne odgłosy. Próbuje przekonać rodzeństwo, że widziała ducha. Jednocześnie Jacek podejrzewa, że ktoś włamał się do garażu. Śledztwo prowadzone przez policjanta wykazuje, że w garażu Kwiatkowskich miały miejsce obrzędy satanistyczne.

Odcinek 36 - Kameralny wieczór.
Ciocia Ula załatwiła dzieciom wyjazd w góry. Jacek i Anka po raz pierwszy mają szansę spędzić weekend tylko we dwójkę. Romantyczny wieczór zostaje przerwany przez wejście policjanta, który koniecznie chce się wprosić na kolację. Majka, aby umożliwić rodzicom samotny wieczór, wyciąga go do kina. Chwilę później do domu wpada zdyszana Eliza z informacją, że autokar się zepsuł, a ona zaprosiła całą wycieczkę - 45 osób - do domu.

Odcinek 37 - Kłótnie małżeńskie.
Anka i Jacek od rana się kłócą. Tymczasem Zosia studiuje książkę o chińskiej medycynie. Swoje nowo nabyte umiejętności praktykuje na rodzeństwie. Nie przewiduje jednak konsekwencji swoich działań. Zosia, Filip i Romek po zdrowotnych zabiegach Elizy chorują. W tym czasie do domu Kwiatkowskich wpada poturbowana żona sąsiada - Alutka. Oświadcza, że odchodzi od męża. Powodem okazuje się być niezrozumienie poetyckie, a nie, jak myśleli Kwiatkowscy, pobicie.

Odcinek 38 - Kobiece intrygi.
Majka bierze udział w demonstracji na rzecz równouprawnienia kobiet. Zosia, Eliza i Anka postanawiają powalczyć o równouprawnienie w domu. Zrzucają wszystkie obowiązki w domu na barki Filipa, Romka i Jacka. W sobotę rodzina zamienia się rolami. Anka idzie z dziewczynkami do kina, a mężczyźni mają za zadanie zająć się domem, przygotować kolację i upiec ciasto.

Odcinek 39 - Stryjek z Ameryki.
Zosia zaprasza do domu swojego stryjka z Ameryki. Rodzina wyobraża sobie stryjka jako majętnego milionera. Wszyscy przygotowują bankiet w ogrodzie. Stryjek okazuje się być Polakiem na zasiłku, który wrócił do Polski z zagranicznego wyjazdu z tabliczką czekolady dla dzieci.

Odcinek 40 - Rodzinna tajemnica.
Jacek organizuje dzieciom wycieczkę na grzyby. Dzieci nie są specjalnie zadowolone z tego pomysłu. Majka zmieniła kierunek studiów z handlu zagranicznego na dziennikarstwo. Boi się jednak powiedzieć o tym ojcu, który nie cierpi dziennikarzy. Cała rodzina staje na głowie, żeby Jacek miał po powrocie w miarę dobry humor. Ale kiedy na stole pojawia się kaczka z jabłkami, którą serwuje się raz na pięć lat, Jacek zaczyna coś podejrzewać.

Odcinek 41 - Nel na rolkach.
Zosia i Eliza znajdują w gazecie ogłoszenie o castingu do roli Nel w ekranizacji powieści W pustyni i w puszczy. Zarówno Zosia, jak i Eliza chce zostać aktorką. Problem w tym, że żadna z dziewczynek nie czytała powieści. Nie mają więc pojęcia o tym, że Nel jest białą dziewczynką. W międzyczasie Romek i Filip marzą o rolkach. Nie wiedzą tylko, jak przekonać do tego pomysłu tatę. Filip wpada na pewien pomysł. Zaczyna symulować depresję związaną z brakiem zainteresowania ze strony Jacka.

Odcinek 42 - Bania z poezją.
Pani Alutka prosi Jacka, aby zajął się sprzedażą jej tomików z poezją. Ten zgadza się, ale nie potrafi sprostać zadaniu, tym bardziej, że cena za jeden egzemplarz jest mocno wyśrubowana. Anka wpada na pomysł, że w sprzedaży książek może pomóc ciocia Ula.

Odcinek 43 - Wierność i geografia.
Jacek zastanawia się, dlaczego wszystkie dzieci z pracami domowymi zgłaszają się tylko do Anki. Chce pokazać, że nie tylko mama potrafi odrobić z dziećmi lekcje. Postanawia pomóc Romkowi z geografii. Chłopiec za pracę domową dostaje jedynkę. Mało tego, pani od geografii chce odwiedzić rodziców w domu. Jacek nie chce, żeby Anka się o tym dowiedziała. Prosi więc panią Alutkę, aby udawała jego żonę. Tymczasem Majka kłóci się z Darkiem. Zarzuca mu, że ogląda się za innymi dziewczynami.

Odcinek 44 - Kronika rodzinna.
Filip dostał w szkole zadanie domowe z polskiego na szóstkę. Musi napisać kronikę rodzinną z całego tygodnia. Skrupulatnie spisuje wszystkie wydarzenia w domu. Obiektywna prawda kłuje w oczy Kwiatkowskich. Jednocześnie policjantowi został przydzielony praktykant, który bardzo szybko zdobywa względy kobiet. Posterunkowy obawia się, że jego pozycja i stanowisko służbowe są zagrożone.

Odcinek 45 - Straszna szafa.
Anka wraca z targu staroci z zabytkową szafą. Nikt poza nią nie interesuje się jednak antycznym meblem. Wszyscy pracują nad renowacją. Okazuje się jednak, że w szafie mieszkają korniki. Później jedno z dzieci słyszy dziwne odgłosy dobiegające z szafy. Pojawiają się podejrzenia, że w szafie znajduje się duch.

Odcinek 46 - Powołanie.
Cała rodzina dostaje zaproszenie na piknik NATO. Okazuje się jednak, że Jacek dostał powołanie do wojska. Ten wpada w panikę i prosi o pomoc Ulkę. Ta jednak w sprawach zawodowych jest bardzo zasadnicza. Jacek musi więc stawić się w jednostce.

Odcinek 47 - Okowy miłości.
Każdy z członków rodziny Kwiatkowskich ma problemy sercowe. Majka jest zdenerwowana, bo Darek jest mało romantyczny, Anka - że Jacek w niczym jej nie pomaga, natomiast Filip zakochał się w nowej koleżance. Rady dawane mu przez dorosłych całkowicie zniechęcają Filipa do spotkań z dziewczyną.

Odcinek 48 - Trujące żądło zazdrości.
Eliza strasznie zazdrości cioci Ani męża. Chce, by w przyszłości jej partner był taki sam jak Jacek. Jednocześnie okazuje się, że Jacek ma nową sekretarkę. Anka podejrzewa Jacka o romans. Zleca Ulce inwigilację męża. Na skutek działań Ulki małżeństwo Anki i Jacka jest bliska rozpadu.

Odcinek 49 - Wolny dzień.
Jacek wziął w pracy wolny dzień, gdyż ma do skończenia strasznie ważny projekt. Nigdzie nie może znależć miejsca, wszyscy mu przeszkadzają. W końcu udaje się do garażu, gdzie znajduje bliźniaczki, które uciekły z lekcji. Jędrula - sąsiad Kwiatkowskich - także wziął wolne, gdyż dostał zlecenie na zrobienie nowego serialu. Praca obu panów kończy się narzekaniem i wspólnym piciem piwa.

Odcinek 50 - Sama przeciw wszystkim.
Jacek wyjeżdża na tydzień na szkolenie. Anka zostaje sama z dziećmi. Wszystkie jedno po drugim się rozchorowują. Oprócz całej czwórki Anka ma jeszcze na głowie policjanta, który prosi Ankę o napisanie rozprawki do szkoły.

Odcinek 51 - Reklama.
Rodzina Kwiatkowskich otrzymuje od sąsiadów propozycję zagrania w reklamie zdrowej żywności. Początkowo są nastawieni sceptycznie, jednak wysokość honorarium zmienia ich nastawienie. Anka postanawia wprowadzić sojową dietę dla całej rodziny.

Odcinek 52 - Kariera cioci Uli.
Wróżka przepowiedziała cioci Uli sukcesy zawodowe. Szybko okazuje się, że przepowiednia ma szanse się sprawdzić. Siostra Anki ma stanąć do konkursu na stanowisko dyrektora. Ambitna zawodowo Ulka zapisuje się na wszystkie możliwe kursy.

Odcinek 53 - Wybraniec narodu.
Zosia i Eliza postanawiają ćwiczyć jogę. Po niedługim czasie zarażają swoją ideą chłopaków. Tymczasem Jędrula przychodzi do Kwiatkowskich z propozycją. Jest szczerze zmartwiony tym, co dzieje się w ich mieście i chce, żeby Jacek został radnym. Widzi w nim przyszłego wybrańca ludu i jedyną szansę dla społeczeństwa. Jacek zaczyna szczerze wierzyć w swoje powołanie.

Odcinek 54 - Angielski łącznik.
Jędrula przychodzi do Anki z propozycją zarobku. Alutka chce wydać tomik poezji erotycznej. Jej mąż prosi Ankę, aby wykonała ilustracje do książeczki. Tymczasem Jacek zostaje wezwany do szkoły przez nauczycielkę Filipa. Ten podejrzewa, że coś narozrabiał. Wszystkie dzieci Kwiatkowskich pomagają Filipowi, udając supergrzecznych. Okazuje się jednak, że Filip nic nie zrobił, wręcz przeciwnie - ma zostać wysłany na kurs językowy w Anglii. Przed wyjazdem obiecuje wszystkim, że przywiezie im prezenty i pieniądze.

Odcinek 55 - Skradziony skarb.
Pewnego dnia samochód Kwiatkowskich został skradziony. Jacek szaleje z rozpaczy, zmuszając rodzinę i policję do wytężania wszystkich sił w poszukiwaniu auta. Gdy to się nie udaje, Jacek wprowadza oszczędności na wszystkich frontach. Chce jak najszybciej uzbierać pieniądze na nowy samochód. Dzieci chcą mu pomóc, jednak kończy się to jeszcze większymi wydatkami niż zwykle. W końcu Anka otrzymuje zaproszenie do teleturnieju. Można w nim wygrać samochód. Anka zamierza iść, jednak na przeszkodzie staje jej pewien wypadek jednej z bliźniaczek, który kończy się tym, że samochód zostaje odnaleziony.

Odcinek 56 - Ciotka Adela.
Rodzinę Kwiatkowskich odwiedza dawno niewidziany gość zza oceanu, ciotka Adela z Brazylii. Urszula jest z tego powodu bardzo zdenerwowana. Okazuje się, że w ostatnim liście mocno nafantazjowała i teraz będzie musiała skonfrontować staruszkę z rzeczywistością. W dodatku Darek i Majka postanowili się pobrać, nie zważając na to, że mają do skończenia studia.

Odcinek 57 - Igraszki z magią.
Pod wpływem niedawno obejrzanego przez Elizę filmu o magii afrykańskiej znów dają o sobie znać jej nadprzyrodzone zdolności. Dziewczynka z powodzeniem próbuje czarów miłosnych, między innymi na cioci Uli. Niestety, magia wymyka się Elizce spod kontroli i czyni wielkie zamieszanie w rodzinie.

Odcinek 58 - Prawo jazdy.
Majka postanawia przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Ma to daleko idące konsekwencje. Po pierwsze, Jacek w celach ćwiczebnych musi dopuścić córkę za kierownicę swojego ukochanego pojazdu. Po drugie, Majka ujawnia swój wrodzony talent do prowadzenia samochodu. Tak więc pozycja Jacka jako najlepszego kierowcy w rodzinie jest zagrożona.

Odcinek 59 - Zamek lorda.
Filip powraca z kursu językowego w Anglii. Wbrew wcześniejszym obietnicom, nie przywozi nikomu pieniędzy ani prezentów, tylko pomysł, jak je zdobyć. Za jego namową dzieci organizują w domu zwiedzanie ich posiadłości jako nawiedzanej przez duchy.

Odcinek 60 - Potęga TV.
Majka zaczyna studiować dziennikarstwo. Jędrula załatwia jej praktyki telewizyjne w magazynie Masakra TV. Cała rodzina z przerażeniem obserwuje, jak Majka zamienia się w żądnego ofiary telewizyjnego sępa - im bardziej bulwersujący temat, tym lepszy. Kiedy sprawa zaczyna dotyczyć rodziny, sytuacja staje się niebezpieczna.
Komentarze
bodzik dnia sierpień 05 2008 16:17:31
smiley
majka dnia sierpień 22 2008 22:44:14
Admin swietny miales pomysl z opisywaniem odcinkow naprawde Wielkie Gratulacje!
Make_23 dnia sierpień 25 2008 19:41:40
na wikipedi tez jest, nawet wiecej to mozna skopiowac i tu dac smiley
admin dnia sierpień 26 2008 09:53:11
Można i jak mam dużo wolnego czasu to daję ale jest z tym bardzo dużo pracy ponieważ trzeba to obrobić.
kasia i maciek dnia grudzień 08 2008 19:46:35
opisanych 304 odc
Marzec dnia grudzień 26 2008 15:12:22
A może by tak dodać opisy kolejnych odcinków? Przecież wszystko jest na Wikipedii.
Martys1995 dnia lipiec 19 2009 03:08:38
ej ale w odcinku ,,stan kryzysowy,, czy jakos tak nie sni sie Ance ze Uli mezem jest Jacek tylko to sie sni w odcinu ,,zapach kariery,, chyba.smileysmileysmileysmileysmileysmiley
Martys1995 dnia lipiec 19 2009 19:44:01
ej ale dlazego w pierwszym odcinku jak jest koniec serialu i gdy sa napisy pisze zosia i eliza..... jak one wcale nie wystepowaly dopiero w 2 odcinku ?smiley
kali dnia listopad 28 2011 21:33:52
nic tam o elizie i zosi niema
-tekila-567 dnia czerwiec 29 2013 10:57:26
smiley
martaffa dnia październik 18 2013 16:24:14
fajne opisy ale mozna by dodac wiecej bo na wikipedii jest smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 71% [10 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 14% [2 Głosów]
Dobre Dobre 7% [1 Głos]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 7% [1 Głos]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3,755
Najnowszy Użytkownik: artbro
Ostatnio online
szy05:14:17
becmer519:24:55
artbro 1 day
macieks89krk 2 days
Spotter 2 days
Nirvana 1 week
Mickey Burnett 2 weeks
GrzesieX 2 weeks
Cinaodone 9 weeks
kacper09109710 weeks
Fotografie
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Mickey Burnett
20/11/2018 23:22
Ja się jeszcze tu pojawiłem! smiley

Nirvana
19/11/2018 18:29
Zmarł Robert Brutter smiley

Nirvana
18/11/2018 10:57
Dobra, wysłałem maila chociaż nie wiem czy adres jest aktywny.

Nirvana
18/11/2018 10:55
Jest jakiś sposób aby skontaktować się z administratorem?

Nirvana
16/09/2018 21:17
Cześć Szy smiley Ja żyję chociaż ostatnio rzeczywiście nie wchodziłem sporo. Zacząłem ostatnio oglądać Rodzinę Zastępczą od początku smiley

Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie