Strona Główna · Linki · Galeria · Odcinki 201 - 300 · Odcinki 301 - 400 Styczeń 20 2019 06:08:13
Nawigacja
Menu Główne:
Strona Główna
Forum
Linki
Kontakt
Reklama
Regulamin

Rodzina zastępcza:
O serialu
Bohaterowie
Aktorzy grający w serialu
Cytaty
Emisja
Lista odcinków
W następnym odcinku
Galeria
Tapety
Avatary

Oglądaj Serial Online:
Odcinki 1 - 100
Odcinki 101 - 200
Odcinki 201 - 300
Odcinki 301 - 400
Na Forum
Najnowsze Tematy
GoogleEarth
Imię Pana Posterunko...
Życzenia Bożonarodze...
Maryla Rodowicz
Gabriela Kownacka
Najciekawsze Tematy
GoogleEarth [652]
Wpadki w serialu... [174]
Ulubiony bohater [103]
Muzyka z serialu [89]
Przeczytaj zanim ... [78]
Ankieta
Który odcinek świąteczny podobał Ci się najbardziej ?

Świąteczna awaria

Uwolnić Mikołaja

Kolęda z komórki

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Polecamy:
Dimano TV
Komputeromaniak
W następnym odcinku
Odcinek 290 Rewolucja

W życiu rodziny Kwiatkowskich miały miejsce dwa wydarzenia. Eliza wróciła z obozu integracyjnego przed pierwszym rokiem studiów. Okazuje się, że nie wróciła sama, tylko z narzeczonym. Młodzi zamierzają się pobrać najszybciej, jak się da. Oboje uważają ślub po trzech tygodniach znajomości za najrozsądniejszą decyzję na świecie, a argumenty rodziców uznają za dziecinne i nieistotne. Dziadek, sądząc po zachowaniu Majki, uważa, iż dziewczyna chce się szybko rozwieść. Okazuje się, że ma ona dla rodziny niespodziankę.
Emisja 7.9.2008

Odcinek 291 Zbawienna siła przesądów

Fakt, że Majka jest w ciąży, rodzi nieoczekiwane konsekwencje. Jacek staje się nadopiekuńczy, przewrażliwiony, a nawet histeryczny. Jadzia uświadamia wszystkich o istnieniu przesądów związanych z ciążą. Wszyscy nagle zaczynają przestrzegać ludowych zaleceń, których lista rośnie, gdyż Jadzi ciągle się coś przypomina. Jednocześnie walka Elizy o bezzwłoczne zamążpójście wkracza w decydującą fazę. Rodzice wiedzą już, że będą musieli ulec sile miłości. Pojawia się jednak kłopot braku środków, żeby jednocześnie starczyło na chrzest i ślub.

Odcinek 292 Właściwa żona

W pierwszych dniach po ślubie młodzi małżonkowie, Eliza i Michał, mieszkają z rodzicami i trójką rodzeństwa. W ślad za zięciem Michałem w życie Kwiatkowskich wkraczają również jego rodzice, czyli teściowie Elizy. Michał jest jedynakiem i jego mama ma silne skłonności nadopiekuńcze. U Kwiatkowskich pojawia się niepokój. Alutka nabiera podejrzeń, a następnie pewności, że Jędrula ją zdradza.

Odcinek 293 Długość smyczy

Nowa sytuacja w życiu Kuby - perspektywa zostania ojcem, a także nowa sytuacja w życiu Michała, od bardzo niedawna męża Elizy, owocują u obu egzystencjalnymi rozterkami, bo w końcu i małżeństwo i ojcostwo to kamienie milowe w życiu mężczyzny. No i - jakby wyraźny sygnał końca młodości, a w każdym razie życia bez zobowiązań. Kuba popada w swego rodzaju depresję, Michał jednak uważa, że mężczyzna sam sobie nie powinien zanadto ograniczać zakresu wolności - i co gorsza przekonuje do tego poglądu Kubę, namawiając go na różne manifestacje wolności. Teraz już wszyscy martwią się, bo awantura i podwójny rozwód wiszą w powietrzu. Po raz kolejny jednak okazuje się, że jeśli rodzice potrafią powstrzymać się od interwencji i nie wtrącać w życie pociech, to pozornie najtrudniejsze sprawy znajdują samoistne rozwiązania.

Odcinek 294 Moda na przeprowadzki

Kryzysy lubią chodzić nie tylko parami, ale nawet trójkami. Zwłaszcza kryzysy małżeńskie. Majka i Kuba przeżywają kryzys na tle coraz nieuchronniej rysującego się rodzicielstwa. Eliza i Michał popadają w kryzys z powodu radykalnej różnicy podejścia do życia, zawodowej kariery i - zwłaszcza - wynikających z tego obowiązków. Co jednak najbardziej niespodziewane, to teściowie Elizy, rodzice Michała, popadają w kryzys najcięższy, którego oznaki są dziwne, przejawy niejasne, ale źródła tkwią w tym, że rodzice jedynaka, po dwudziestu paru latach najtroskliwszej opieki, nagle zostali sami. Okazuje się, że opiekunowie, pozbawieni przedmiotu opieki, sami powinni stać się przedmiotem najwyższej troski, tylko nie wiadomo czyjej. Jak nie wiadomo - to jest jasne, że zadanie to spadnie na Kwiatkowskich.

Odcinek 295 Mężczyzna pod presją

Jak wiadomo, najnieszczęśliwszą istotą na świecie jest mężczyzna żonaty. A już na pewno wtedy, gdy kobieta otoczy go opieką tak wszechobejmującą, że rzeczony mężczyzna zaczyna się dusić. Spotyka to zarówno ojca Michała, na którego małżonka, z braku innych obiektów, przerzuciła wszystkie swoje pasje opiekuńcze, jak i Jędrulę, któremu Alutka zrobiła test (internetowy, naturalnie) na długość życia i wyszło jej, że przez dwadzieścia lat co najmniej będzie wdową. Mężczyzna pod presją, zwłaszcza damską, jest to zjawisko smutne i podobne wrażenie sprawiają obaj panowie, usiłując przy pomocy prymitywnej logiki wydobyć się spod dominacji. Naturalnie logika nie ma tu nic do rzeczy, bo panie wiedzą lepiej, przez co o mało nie dochodzi do rozpadu małżeństwa rodziców Michała, a Jędrula jest bliski zejścia z powodu gastrycznych kłopotów, w jakie wpędza go zbyt radykalnie zdrowa dieta, zadysponowana przez małżonkę.

Odcinek 296 Dramat hipotetyczny

To, czego najbardziej boją się rodzice pociech, które wcześnie wstępują w małżeński związek, to naturalnie natychmiastowego pojawienia się dziecka, które utrudni albo uniemożliwi studia, co z kolei zablokuje dalszą karierę i tak dalej. Pod nieobecność Anki Krysia, teściowa Elizy, na podstawie coraz bardziej niezbitych dowodów dochodzi do przekonania, że Eliza jest w ciąży. Zawiadamia o tym Jacka, domagając się najróżniejszych, w tym skrajnie radykalnych działań, służących głównie ochronie studiów i kariery jej syna, która z powodu dziecka może zostać zaprzepaszczona. Jacek, rozdarty między troską o Elizę a presją teściowej jak kania dżdżu wygląda powrotu Anki.

Odcinek 297 Czary miłości

Ciocia Ula, nękana przez zwierzchnika w resorcie, ucieka się do środków ludowej magii, żeby przełożony zaczął ją lubić. Równolegle Alutka odkrywa, że teść Elizy, Włodek, jest idealnym bohaterem tragicznego dramatu, bo - zdaniem Alutki - być cale życie urzędnikiem, bez żadnej pasji i namiętności to najsmutniejsze, co może człowieka spotkać. Oba te działania wywołują niechcący burzę namiętności, która owocuje dwoma miłosnymi piorunami - z których jeden spada na Posterunkowego, drugi na Włodka. Mężczyzna trafiony piorunem miłości, szczególnie dojrzały mężczyzna, to sprawa śmiertelnie poważna. Nie tylko otoczenie, ale sam zainteresowany nie mogą się nadziwić, ile namiętności może kryć się w niepozornym urzędniku. Policjant mniej zaskakuje, bo wiadomo, że bywa uczuciowy, ale że posunie się do publicznego śpiewania arii, też mało kto by się spodziewał.

Odcinek 298 Ciężki los ojca

Z niewiadomych powodów problemy dzieci są znacznie większe i ważniejsze niż problemy rodziców. I to nie tylko dla dzieci, ale i samych rodziców, co jest jedną z niewyjaśnionych zagadek psychologii. Dlatego kiedy Majka wpada w ciążową depresję, uważając, że już zawsze będzie stara, gruba i brzydka, a najmłodsze dzieciaki, Dorotka i Wojtek, zaczynają lansować tezę, że są najmniej kochane ze wszystkich - to największy z tym problem ma Jacek. Jako inżynier, próbuje oba problemy rozwiązać logicznie, co oczywiście skazane jest na porażkę, bo psychologia z logiką niewiele ma wspólnego. Dopiero spojrzenie z boku znającego wszak życie do bólu Jędruli pozwala znaleźć remedium na problemy pozornie nie do rozwiązania.

Odcinek 299 Hermes Corporation

Freeganizm to ruch dbający o to, by żywność na świecie się nie marnowała. Działanie jego członków polega między innymi na tym, że zabierają z restauracji po ich zamknięciu to, co nie zostało sprzedane, a co na następny dzień będzie nieświeże. Czy można wyobrazić sobie lepszą filozofię dla policjanta, pieczeniarza z natury - pyszne jedzenie i do tego za darmo? Policjant zostaje gorącym wyznawcą tego ruchu, a poczynione oszczędności awansem wydaje na inne, do tej pory niedostępne przyjemności. Niestety - wieści się rozchodzą, amatorów smacznych i darmowych dań przybywa, a we wszystko włącza się Alutka, której ekologia jest wszak szczególnie bliska. Słynna zręczność Alutki sprawia, że policjant staje jednocześnie na progu katastrofy finansowej i śmierci głodowej.

Odcinek 300 Pierwsza wywiadówka

Dzieci, kiedy się uprą, potrafią każdego wykorzystać, nawet osoby pozornie najmniej się do tego nadające. Odwieczny dramat - czyli zbliżającą się wywiadówkę z wkładką (paroma nieznanymi, a bardzo nieprzyjemnymi nowinami dla rodziców) Dorotka i Wojtek postanawiają rozwiązać przy pomocy teścia Elizy, Włodka. Włodek o tyle chętnie zgadza się zastąpić Jacka - który naturalnie o niczym nie wie - na wywiadówce, że nigdy nie był, bowiem jego żona, Krysia, zawsze uważała, że to zbyt poważna sprawa, żeby posyłać męża i chodziła na wywiadówki sama. Niestety - na nieszczęście dzieciaków - Włodek, jako sumienny urzędnik, wszystko co robi, robi starannie. Nie dość, że odpytuje nauczycieli i odkrywa wszystkie szkolne porażki, to jeszcze robi aferę, przedstawiając tezę w szkołach niesłychaną. Uważa otóż, że jeśli dzieci czegoś nie umieją, to wina nauczycieli, którzy biorą pieniądze za to, żeby dzieci nauczyć. To w ogóle kontrowersyjna teza, a wygłoszona w polskiej szkole - wręcz rewolucyjna. Jak zwykle w przypadku rewolucji - jej ofiarą padają ci, którzy ją wywołali, czyli Dorotka i Wojtek.

Odcinek 301 Szkoła Liderów

Nowoczesne metody szkolenia pracowników bywają zdumiewające - a to manewry w lesie im się urządza, a to zabawę w piratów na jeziorze. Dla ludzi młodych może to być miła zabawa, ale kiedy próbuje się tak szkolić starą kadrę urzędniczą, konkretnie Włodka, teścia Elizy, dochodzi do dramatu. Gdy zziajany i utytłany w błocie dyrektor Włodek skarży się Kwiatkowskim na swój los, temat nieoczekiwanie podchwytuje Majka, która postanawia napisać materiał o marnowaniu pieniędzy podatników na problematyczne szkolenia. Po publikacji dopiero zaczyna się prawdziwa szkoła przetrwania dla Włodka, bo w jego instytucji rozpętuje polowanie na tego, kto doniósł prasie. Dopiero teraz Włodek pokazuje mistrzostwo w swoim fachu, stosując wyszukane strategie urzędnicze dla zachowania głowy i stanowiska. Odnosi wreszcie sukces, który okazuje się jednak bardzo kosztowny.

Odcinek 302 Reanimatorka

Ciocia Ula, zawsze niebezpiecznie kipiąca energią, zauważa, że małżeństwo Krysi i Włodka, teściów Elizy, cierpi na groźną stagnację, popadło rutynę i zupełny brak przejawów romantyzmu. Naturalnie - jako osoba uczynna postanawia pomóc rzeczonemu małżeństwu, oczywiście bez pytania go o zgodę, bo ciocia Ula i tak wie lepiej, więc pytać nie ma, po co. Dla Krysi i Włodka rozpoczyna się okres udręki, bo żeby odmówić cioci Uli trzeba mieć przynajmniej dywizję czołgów w charakterze argumentu. Teściowie Elizy czołgów nie mają, zatem spełniają marzenia Uli o romantycznym małżeństwie, popadając nie tylko w koszty, ale też coraz poważniejsze kłopoty zdrowotne. Romantyzm w pewnym wieku niesie wiele niebezpieczeństw. Nie bardzo wiadomo jakim cudem, ale w końcu cała ta sytuacja skrupia się na Jacku, który boleśnie poznaje trafność porzekadła, że jak się zrobi dla kogoś coś dobrego, to prędzej czy później przyjdzie za to zapłacić.

Odcinek 303 Męskie inspiracje

Krysia, jako osoba zawsze i z przyjemnością zatroskana, ma akurat nieco wolnej przestrzeni emocjonalnej, zaczyna zatem martwić się poważnie o Kubę, męża Majki. Dziecko w drodze, a on nic, tylko tę swoją kawiarenkę internetową prowadzi, w ogóle nie myśli, żeby jakąś karierę zrobić i pieniądze# no po prostu jest nieodpowiedzialny. Z misją wysłany zostaje do Kuby najbardziej odpowiedzialny mężczyzna, jaki istnieje, czyli Włodek, mąż Krysi. Niestety, dłuższa rozmowa Kuby i Włodka prowadzi do dość nieoczekiwanych rezultatów. Nie tylko Kuba nie zostaje przekonany, ale odwrotnie - Włodek zauważa, że sam dał się wiele lat temu wprząc w kierat pracy, której nie lubi i to w środowisku, które jest mu wrogie. To Włodek zatem postanawia rzucić pracę i podążyć drogą Kuby. Dopiero gwałtowna, przebiegła i - powiedzmy szczerze - bezwzględna akcja pań wybija Włodkowi podobne fanaberie.
Komentarze
arbuzowa dnia wrzesień 14 2008 13:32:40
będzie ciekawie. smiley
mimi dnia wrzesień 20 2008 10:11:35
zapowiadają się ciekawe odcinki smiley
magdzia07 dnia wrzesień 20 2008 14:29:49
no supciosmiley
truskawkowa dnia wrzesień 26 2008 20:14:14
Suuper <3
już się cieszę na niedziele ;p
sliniakball dnia wrzesień 28 2008 13:49:24
mam nadzieje ze zostana zladowane bo mieszkamw niemczech i nie mam polsatusmiley
myszka dnia wrzesień 28 2008 18:55:31
mam wrażenie ,że opis odcinka 293 nie bardzo pasowałsmiley
sliniakfan dnia wrzesień 29 2008 01:49:42
zgadzam sie opis nie dokladnie odzwierciedlał co sie działo w odcinku ale generalnie bardzo mi sie podobal... mama krysia hahaha troskliwie opiekujaca sie "chorym" Michasiem ;p
majka dnia październik 15 2008 18:03:10
Dodany odcinek 294 jest rewelacyjny
myszka dnia listopad 02 2008 17:27:49
czy można uaktualnić tyn dział??? na stronie filmpolski jest do odcinka 300smiley
myszka dnia listopad 10 2008 18:02:03
dziękuję
smiley
Maciek dnia listopad 10 2008 19:48:22
dlaczego nowe odcinki nie są
Maciek dnia listopad 11 2008 20:44:29
chciałem zapytać czy nowe odcinki będą dodawane na stronie słyszłem że jest już odcinek 300 ale odcinki od 295 do 298 chciałbym mieć czy mógł bym je mieć z 2 tygodnie albo 3.
lasa dnia lipiec 12 2014 19:17:44
Bardzo chciałbym tu zobaczyć odc 330 smiley
szy dnia lipiec 15 2014 22:44:58
lasa- nie tylko ty
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 70% [7 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 10% [1 Głos]
Przeciętne Przeciętne 20% [2 Głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3,755
Najnowszy Użytkownik: artbro
Ostatnio online
szy05:19:25
becmer519:30:03
artbro 1 day
macieks89krk 2 days
Spotter 2 days
Nirvana 1 week
Mickey Burnett 2 weeks
GrzesieX 2 weeks
Cinaodone 9 weeks
kacper09109710 weeks
Fotografie
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Mickey Burnett
20/11/2018 23:22
Ja się jeszcze tu pojawiłem! smiley

Nirvana
19/11/2018 18:29
Zmarł Robert Brutter smiley

Nirvana
18/11/2018 10:57
Dobra, wysłałem maila chociaż nie wiem czy adres jest aktywny.

Nirvana
18/11/2018 10:55
Jest jakiś sposób aby skontaktować się z administratorem?

Nirvana
16/09/2018 21:17
Cześć Szy smiley Ja żyję chociaż ostatnio rzeczywiście nie wchodziłem sporo. Zacząłem ostatnio oglądać Rodzinę Zastępczą od początku smiley

Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie